Wing Chun Kung Fu

 

 

 

 

Výuka probíhá pod vedením šéf instruktora školy Daniela Stružky.

Co je Wing Chun?

Wing Chun je staré čínské bojové umění, vyvinuté budhistickou mniškou Ng-Mui z kláštera Shaolin a naposledy předané velmistrem Yip Manem v Hong Kongu svým mistrovským žákům.

Je to velmi vědecká a přitom umělecká forma bojového umění. Jeho specialita leží v boji na blízkou vzdálenost, přičemž jsou rychlé údery kombinovány těsnou, neprodyšnou obranou a koordinovány postoji pro rychlý pohyb vpřed a vzad.

Efektivita Wing Chun je dosažena velmi koordinovanými útoky se současnou obranou (a naopak) - přenáší se mnoho síly přičemž zůstává zachována uvolněnost a finesa za minimální ztráty energie.

Wing Chun je svým způsobem unikátní bojové umění. Místo tuctu nebo více forem jich má pouze šest (Siu Lim Tau, Cham Kiu, Biu Tze, na dřevěném panákovi, s dlouhou tyčí, dvěma noži).

Místo okázalých obřadů jako například lví tanec, má ponejvíce pozdrav s rukou a pěstí. Na místo početných technik (některé styly napočítávají tisíce technik) obsahuje několik pohybů, které se ale dají kombinovat - srovnatelně jako moderní fonetická abeceda (kde se dají písmena nekonečně kombinovat v různá slova) oproti obrázkovému písmu (které má pro každý pojem jeden znak).

Daniel Stružka

Daniel Stružka se narodil v roce 1972 a bojovým uměním se začal věnovat v 16-ti letech. Jako první se učil Shotokan Karate.

V roce 1992,studoval Wing Tsun (Leung Ting systém) u sifu Ivana Rzounka.

V roce 1996 stál u zrodu České Federace Wing Chun Kuen Tsu,společně se sifu Janem Novákem.

V roce 1997 otevřel vlastní školu Wing Chun.

Od roku 2002-2007 studoval Lok Yiu Wing Chun u sifu Petra Brunnera.

V současné době rozšiřuje své znalosti  Wing Chun Kung Fu vyměňováním si zkušeností s dalšími instruktory  Wing Chun na mezinárodních seminářích a cestách do zahraničí.

 

FOTOGALERIE