email tisk

2009-08-03 08:59:38 | zobrazeno: 12544x
Protective Telescopic Baton System - základní informace o výcviku.

Protective Telescopic Baton System


"Připravte se nyní, v nebezpečí už na to nebude čas."

 


Chcete se naučit ovládat teleskopický obušek?

Pro všechny ty, kteří se chtějí naučit účinně a bezpečně používat Teleskopický obušek, je určen BASIC LEVEL a po jeho absolvování ADVANCE LEVEL 1. Oba dva kursy jsou zakončeny certifikátem o úspěšném absolvování těchto kursů. Po úspěšném absolvování obou kursů, je možno dále pokračovat studiem programem ADVANCE LEVEL 2 a 3. Ty jsou určeny těm, kteří chtějí udržovat a rozvíjet své dovednosti s touto zbraní.

UPOZORNĚNÍ: ABSOLVOVÁNÍ ŽÁDNÉHO Z KURZŮ NEOPRAVŇUJE K VÝUCE NEBO PRESENTACI ESP-PTBS NA VEŘEJNOSTI.


Co je to Protective Telescopic Baton System PTBS a co mi nabízí?

PTBS nabízí ucelený výcvik zaměřený na teleskopický obušek a přináší optimální řešení jak pro profesionály z řad Police ČR, Městské policie, Armády, pracovníků SBS, tak i studentům klubů a škol bojových umění a ostatní širokou veřejnost. Zahrnuje v sobě technickou, taktickou i právní stránku použití této úderové zbraně. Vychází především z Filipínských bojových umění a z programu užívání služebních, obranných a taktických prostředků ESP. Je postaven na jednoduchých, účinných a rychle naučitelných akcích, které jsou vytvářeny se zřetelem na platné právní normy týkající se této oblasti. Nemalá část tohoto systému je zaměřena na zvládání nebezpečných situací a jejich deeskalaci. Studenti jsou také seznamováni s platnými právními normami souvisejícími s problematikou sebeobrany. Celý systém je postaven tak, aby zajistil jednání na počátku, v průběhu i po skončení střetné situace v souladu s těmito normami. Teleskopický obušek má v sebeobraně smysl pouze s náležitým výcvikem. PTBS vám takový výcvik přináší.                                                                                                                                                                                                                                                                                            Výuka probíhá pod vedením akreditovaného instruktora pro užívání služebních, obranných a taktických prostředků ESP Daniela Stružky.

Proč teleskopický obušek?

Protože je to účinný nástroj pro sebeobranu a přes svoje poměrně malé rozměry(v zavřeném stavu), dokáže být dostatečně účinný. Jeho nošení Vás nebude obtěžovat a proto se může stát Vaším přítelem stojícím po Vašem boku v okamžiku nebezpečí. Z pohledu společnosti je tato úderová zbraň mnohem přijatelnější než čepelové a střelné zbraně. Podléhá mnohem menší restrikci a dá se pořídit za velmi přijatelnou cenu. Proto se teleskopický obušek v poslední době stává velmi moderní zbraní. Stačí když se budete chvíli pozorně rozhlížet okolo sebe, možná budete docela překvapeni kdo všechno jej nosí. Pokud se Vám nelíbí, stejně by nebylo moudré ho ignorovat.


Není účinnost obušku menší?

S tímto tvrzením nelze tak úplně souhlasit. Při správném použití je teleskopický obušek dostatečně účinný, aby případného útočníka zastavil. Důležité je však mít odpovídající výcvik, který Vás naučí ho efektivně používat. Nebezpečný není předmět, ale Vaše schopnosti.


Proč tedy nepoužiji rovnou účinnější zbraň?

Společnost se dívá na jeho použití shovívavěji, než při použití jiných zbraní, zvlášť při případném právním posuzování Vaší obrany. Ne vždy bude situace vyžadovat tolik účinnou zbraň.


Proč bych měl podstoupit výcvik s teleskopickým obuškem, když nosím střelnou zbraň, nůž nebo umím nějakou formu boje beze zbraně?

Teleskopický obušek může být optimálním doplňkem jak střelné či chladné zbraně, tak i jakéhokoliv bojového umění. Můžete se dostat do situací, kdy použití střelné či chladné zbraně bude nemožné z technických, právních, nebo etických důvodů a vaše bojové umění nebude stačit. V těchto případech Vám právě teleskopický obušek může velmi rozšířit paletu možných řešení.

Přesto že nebudete u sebe teleskopický obušek pravidelně nosit, může Vám tento výcvik hodně dát. Tato zbraň se stává čím dál tím rozšířenější a budete se s ní čím dál tím častěji setkávat. Výcvik s touto zbraní Vás seznámí a naučí Vás jak se proti ní bezpečně bránit. Což oceníte, tehdy pokud se situace vyhrotí tak rychle, že nestihnete svojí zbraň připravit k použití, a budete se muset bránit bez ní. Paradoxně se Vám bude hodit i v okamžiku, kdy bude zbraň připravena, budete posuzovat nebezpečnost útoku a zvažovat její použití.

 

 

 


Zkuste Protective Telescopic Baton System!

 

 

 

 

 

 

 

Související obrázky