email tisk

2019-08-15 08:28:53 | zobrazeno: 625x

The Doyle´s (Doylové)

 

"Pokud je to již příliš drsné pro ostatní,

v tu chvíli je to dostatečně dobré pro mě".

 

Gregory Doyle

Narozen 1934 v Avondale, Newfoundland (Kanada). Od svého otce se naučil všechno. Od rybaření, farmaření, lovu až po rodinný styl irského boje holí. Jako jediný z pěti bratrů projevil zájem o boj holí.

Ve 13-ti letech začal pracovat jako nosič vody na železnici Newfoundland. V roce 1950 vypukla válka v Koreji a Kanada tam začala posílat vojáky. Greg netušil proč měl nutkání se upsat, ale nakonec přesvědčil svého otce, aby mu dovolil se přihlásit do kanadských bojových složek. V té době mu bylo 16 let. Po výcviku se stal kanadským výsadkářem a byl poslán za oceán. Své 17. a 18. narozeniny trávil Greg již na bojišti. Utvrdil se v tom, že ačkoliv byl výcvik v armádě dobrý, život mu zachránilo rodinný systém boje holí, který používal v blízkém boji proti čínským jednotkám v Koreji. Když se vrátil z války v roce 1953, byl už jiný člověk pohlížející na svět jinýma očima. Boxoval pro kanadskou armádu v Japonsku, Austrálii a Americe. Oženil se a v roce 1965 se mu narodil syn Glen. Greg pak odešel do civilu a pracoval jako dělník téměř 40 let a v této době si byl jistý tím, že jednou irský systém boje holí naučí i svého syna. Do důchodu odešel v roce 1989 a za devět let poté zemřel na rakovinu. Gregův syn Glen pokračuje na počest svého otce v šíření učení rodinného boje s tyčí po celém světě.

 

 

 

 

Glen Doyle

Narodil se v roce 1965 na ostrově Newfounland. Začal boxovat v roce 1969 pod vedením svého otce. V roce 1972 mu otec představil rodinný odkaz, starou a skoro zapomenutou tradici umění irského boje holí. Zachování tradiční linie se stalo jeho životním cílem. A dokud nezačal ve svém mládí studovat asijská bojová umění, neuvědomoval si, kolik se toho vlastně od svého otce naučil.

Díky tomu, že mu otec předával funkční a skutečným bojem prověřené techniky, byl schopen lépe pochopit i techniky čínského kung fu, díky čemuž se stal nakonec trojnásobným mistrem Kanady ve sportovní formě čínského kung fu.

Napsal také knihu bestseller (The Martial Artists Way), kterou si hojně kupovali hlavně instruktoři.

Uvědomoval si efektivitu a funkčnost rodinného stylu irského boje holí, a proto začal přesvědčovat svého otce, aby mu dovolil učit tento systém i mimo rodinu. V několika rozhovorech do mezinárodních časopisů jako například Inside Kung-fu v roce 1995 a 1996 se zmínil o irském stylu boje holí, který se učil. To však bylo jediné, o čem se mohl zmínit. Neměl totiž požehnání učit systém dál. Později se ale přiznal, že učil základy blízké bojovníky v počátcích 90. let, ale nikdy to však neprezentoval, jako rodinný systém. Otec mu dlouhé roky odmítal udělit povolení učit mimo rodinu až do doby, kdy mu v březnu 1998 diagnostikovali poslední stádium rakoviny. Poslední rozhovor mezi otcem a synem vyústil to v plnou podporu otce, aby se syn se světem podělil o tento rodinný klenot. V dubnu 1998 rozprášil Glen popel svého otce na posvátné půdě a oficiálně začal vyučovat umění Doylova boje s tyčí. A tato nová tradice nabývá na síle.

 

 

 

Související obrázky

Doyle motto

Doyle motto

 
greg doyle

greg doyle

 
glen doyle

glen doyle