email tisk

2019-08-15 08:26:07 | zobrazeno: 733x

 RINCE AN BHATA VISCE BEATHA

 

BATAIREACHT systém (nebo také známý pod jménem ISF) je velmi efektivní obouruční bojový systém, vytvořený rodinou Glena Doyla (původem z Irska). Tento systém byl přenesen do Kanady v 18. století, když se Doylova rodina rozhodla emigrovat do zahraničí.

Mnoho irských stylů používá hlavně jednoruční držení (podobně jako v šermu). Doylův systém postupně přešel z tohoto jednoručního držení do dvouručního, který považují za mnohem efektivnější v boji, když Gregory Doyle (otec Glena) použil principy boxu do technik s holí. Díky tomu je tento styl ideální pro praktické a efektivní použití i např. deštníku.

Původně byl tento systém vyučován pouze muže, kteří měli příjmení Doyle. Až Glen Doyle toto porušil a vyučuje je ty, kteří mají opravdový zájem se systém naučit. A poprvé se také v té době začal pro tento systém irského boje holí používat název RINCE AN BHATA VISCE BEATHA, což ve volném překladu znamená Tanec s whisky holí (ačkoliv úplně doslova se „Uisce Beatha“ překládá jako "Živá voda", což byl původní název pro destilovaný alkohol, jehož poangličtěny název zní „Whiskey“). Nyní má tento systém, který se vyvíjel mimo Irsko, již mnoho studentů i instruktorů po celém světě a je nyní dostupný i pro vás.

Související obrázky

Rince an Bhata Uisce Beatha

Rince an Bhata Uisce Beatha